Πέμπτη , Φεβρουάριος 22 2018
News :

Ο γάτος μου δαγκώνει αμα τον διώξω απο την αγκαλία μου.

Home Συζητήσεις Ρωτήστε έναν εκπαιδευτή Ο γάτος μου δαγκώνει αμα τον διώξω απο την αγκαλία μου.

Αυτό το θέμα περιέχει 0 απαντήσεις, έχει 1 φωνή, και ανανεώθηκε τελευταία από  giannhs1994a 2 εβδομάδες, 1 μέρα πριν.

• Συντάκτης

giannhs1994a
    Participant

Γεία σας και σας ευχαριστώ για το χρόνο σας.
    Ο γάτος μου είναι 13 μηνών (περίπου μιάς και τον βρήκα στο δρόμο χτυπημένο στο κεφάλη οταν ήταν βρέφος και είναι απλά μια εκτίμηση) και ενώ δείχνει να είναι φιλικός ακόμη και με τους ξένους,με ελάχιστα δειγματα επιθετικότητας μεχρι στιγμής, που κυριως ήταν πάνω σε παιχνιδία,τώρα τελευτευέα όταν των διώχνουμε απο την αγκαλία μας επιτίθειτε άγρια στο πρόσωπο.Δυστηχώς τα βράδια τα περνάει μόνος του σε ενα δωμάτιο ενω την ημέρα είναι ελεθευρος σε όλο το σπίτι.Παίζω μερα παραμέρα μαζί του και επιπλέον παίζει και μόνος μου με διάφορα παιχνίδια,δέχετε να των σηκώσεις(οχι πάντα) και τα παιχνίδια με το δάγκωμα σε εμένα τα έχει σταματησει απο τον δευτερο μήνα που τον έχω σπίτι μου,ενω στην μητέρα μου εχει δείξει πολλές φορες επιθετικο παιχνίδι.Ισως επειδη τον τρόμαξα οταν πηγε να το κάνει σε εμένα.Οι χειρότερες εμπειρίες του είναι τα εμβόλια του σε σημείο που μετά την πρώτη φορα δεν ξαναμπήκε ποτέ στο κλουβι για να τον παμε στο κτηνιατρο βγαζώντας το γνωστό βρηχησμα αμα προσπαθήσεις να τον βάλεις.Προσφατα τον πήγα ξανα στον κτηνίατρο στην αγκαλιά μου και πολύ φοβάμε μήπως ενω επιλέγει να ερχετε απο μόνως του να κοιμιθει πάνω μας του ερχοντε μνήμες απο την ενεση ενω τον κραταγαμε και του βγένει η συμπεριφορα αυτή.
    Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο ήθελα να έχετε πλήρη εικόνα και περιμένο με ανυπομονυσία μια συμβουλή.Ευχαριστω πολύ…

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.